
wielu polach, ale najczęściej pomaga on po prostu ludziom. Chodzi tu o pomoc w sądzie, w sprawach cywilnych, rozwiązywanie różnego rodzaju kwestii związanych ze spadkami i tak dalej. Wszystko to sprawia, że kariera w prawie jest skomplikowana i nie jest dostępna dla każdego licealisty. Już samo dostanie się na studia to wyzwanie, a co dopiero późniejsze utrzymanie się na tychże studiach prawniczych. Warto mieć tego świadomość!
O polskim prawie słów kilka
Polskie prawo przez wielu specjalistów wskazywane jest jako mające wiele minusów, niosące ze sobą szereg negatywnych skutków w postaci źle napisanych ustaw. Nasze prawo ma oczywiście sporo plusów i nie jest tak, że wszystko trzeba krytykować. Trzeba przyznać, że mamy w Polsce wybitnych specjalistów od prawa. Osoby, które zajmują się swoją pracą w sposób bardzo odpowiedzialny i rzetelny, często działając także pozytywnie na lokalne społeczności, biorąc udział w wielu różnego rodzaju imprezach i tak dalej. Wszystko to sprawia, że polskie prawo jest nade wszystko skomplikowane, co zresztą pokazują niezależne analizy ekspertów z całego świata.
Polskie prawo po 1989 roku
Transformacja ustrojowa w Polsce spowodowała ogromne zmiany w naszym systemie prawnym. Wydaje się to bardzo oczywiste, że po zmianach na przełomie 1989 roku trzeba było w prawie zmienić wiele. I tak zmieniano – przez lata dostosowywano polskie prawo do europejskich standardów. Wprowadzono między innymi nową konstytucję – ustawę zasadniczą, która miała ogromny wpływ na działanie różnego rodzaju podmiotów polskiego prawa. Lata dziewięćdziesiąte były kluczowe w powstawaniu nowego systemu prawnego i nowych ustaw, które po latach niestety okazywały się czasami wadliwe i w późniejszych czasach trzeba było je poprawiać. Polskie prawo niewątpliwie powstawało w bardzo nietypowych okolicznościach w porównaniu do krajów zachodnich.